0_Македонија.ПорталОпштество

Порака од Пендаровски по повод Меѓународниот ден на професорите по француски јазик

На јазикот на Молиер се создадени многу капитални дела на човековиот ум и дух. На овој јазик се испратени највредните хуманистички пораки – за слобода, еднаквост и правда, со векови, водечки идеи за правата на човекот и за ослободување и еманципација на народите. Ова го истакнува претседателот Стево Пендаровски во пораката по повод 26 Ноември, Меѓународниот ден на професорите по француски јазик.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close