СветСвет.Портал

Поради загадувањето на воздухот затворени основните училишта во Техеран

Поради високото ниво на загадување на воздухот во Техеран, иранската Влада донесе одлука да ги затвори сите основни училишта во главниот град, каде живеат 10 милиони луѓе.

Back to top button
Close
Close