Дописници МКДХроникаХроника.Портал

Поради сообраќајка кај Каменички Рид, сообраќајот на магистралата А3 се одбива по една лента

Поради сообраќајна несреќа, сообраќајот на патот Делчево - М.Каменица кој е дел од магистралата А3 кај месноста Каменички рид, се одбива по една лента. Како што јавуваат возачи, во несреќата учествувале товарно возило камион и џип.

Back to top button
Close
Close