0_Македонија.ПорталОпштество

Поради сообраќајка кај Кадрифаково, во прекин сообраќајот на патот Штип-Скопје

Поради сообраќајна незгода кај Кадрифаково, сообраќајот на патниот правец Штип - Скопје е во прекин, информираат од Автомото сојузот на Македонија.

Скопје, 27 февруари 2020 (МИА) – Поради сообраќајна незгода кај Кадрифаково, сообраќајот на патниот правец Штип – Скопје е во прекин, информираат од Автомото сојузот на Македонија. сст/скс/

Back to top button
Close
Close