Дописници МКДОпштински вести

Поради снегот максимално зголемена посeтеноста на планината Голак кај Делчево

Поради снегот максимално зголемена посeтеноста на делчевската планинска убавица Голак. Граѓаните на Делчево среќни што можеа да го искористат денот за разонода со своите најблиски, апелираа до надлежните што поскоро да се поработи на изградба на инфраструктура за поголемо уживање на снегот во зимскиот период.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close