0_Македонија.ПорталОпштество

Поради штрајк во прекин сообраќајот на патот Прилеп-Градско кај бензинската пумпа

Во прекин е сообраќајот на патот Прилеп - Градско  кај бензинската пумпа. 

Скопје, 9 март 2020 (МИА) –  Во прекин е сообраќајот на патот Прилеп – Градско  кај бензинската пумпа.

Прекинот на сообраќајот почна во 11:15 часот и е поради штрајк, соопшти Автомотосојузот на Македонија.лв/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close