Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Поради раст на новозаразени, Јанша ги повика болниците да се вратат на моделот на работа од пролетоска

Поради сериозната епидемиолошка состојба, со зголемен број хоспитализации на пациенти со коронавирус, словенечкиот премиер Јанез Јанша ги повика болниците да ја прилагодат својата работа согласно моделот кој го имаа во текот на пролетните месеци, односно при првиот бран на епидемијата, соопштија денеска владини претставници.

Back to top button
Close
Close