ХроникаХроника.Портал

Поради работа по дозволеното време, приведен сопственик на угостителски објект во Гостивар

Поради работа по дозволеното време, полицајци од Одделението за внатрешни работи во Гостивар, вчера, го лишиле од слобода Б.А. (35) од село Градец, сопственик на угостителски објект, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Скопје, 8 јануари 2021 (МИА) – Поради работа по дозволеното време, полицајци од Одделението за внатрешни работи во Гостивар, вчера, го лишиле од слобода Б.А. (35) од село Градец, сопственик на угостителски објект, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Сопственикот чиј угостителски објект работел по дозволеното време, со 20 гости, бил задржан во полициската станица Гостивар и по документирање на случајот ќе му биде изготвен поднесок за непостапување според здравствени прописи за време на епидемија, според член 206 од Кривичниот законик.ар/са/

 

Таг
Back to top button
Close
Close