0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Превртена цистерна на патот Гостивар-крак Маврово, кај Новоселски мост, сообраќајот се одвива наизменично

На патниот правец Гостивар – крак Маврово, кај Новоселски мост сообраќајот се одвива наизменично по една коловозна лента поради превртена цистерна, соопшти АМСМ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close