Svet.SlajderСветСвет.Портал

Поради поплави во Џакарта евакуирани илјадници луѓе

Повеќе од 4.000 луѓе се евакуирани од периферијата на главниот град на Индонезија, Џакарта, поради поплави по пукањето на брана на реката Цитарум

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close