Дописници МКДОпштински вести

Поради печалбарите повеќе возила на улиците, СВР Тетово предупредува за почитување на прописите

Тетовската полиција евидентира зголемување на сообраќајниот метеж поради доаѓање на печалбари со нивни возила и апелира до сите учесници во сообраќајот, пред се до возачите на моторни возила за доследно почитување на сообраќајните прописи и правила. Особено во градот важно е правилното паркирање како начин да се избегне сообраќајниот метеж, потенцираат од полицијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close