ЕвропаЕвропа.Портал

Поради очекувана бура, во Франкфурт откажани околу 100 лета

Околу 100 лета, до и од Франкфурт, најпрометниот аеродром во Германија, се откажани поради најавена силна бура.

Франкфурт, 9 февруари 2020 (МИА) – Околу 100 лета, до и од Франкфурт, најпрометниот аеродром во Германија, се откажани поради најавена силна бура.

Станува збор за осум проценти од околу 1.200 за денеска планирани полетувања и слетувања на аеродромот во Франкфурт.

Аеродромот во аеродромот во Франкфурт објави дека ќе има дополнителни откажувања подоцна денеска, бидејќи се очекува бурно ветровито време. ссм/

 

Back to top button
Close
Close