Дописници МКДОпштество

Поради невремето одложено денешното уништување на убојни средства на полигонот Криволак

Уништувањето на минско-експлозивните и убојни средства што беше закажано за денеска, се одлага поради невремето што владее во земјава и тоа ќе се реализира во некој нареден термин, кога ќе дозволат временските услови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close