Svet.SlajderСветСвет.Портал

Поради невреме затворени училиштата во северозападниот дел на САД

Во повеќе американски сојузни држави училиштата се затворени поради снегот и ледените бури што повторно го зафатија северозападниот дел на САД.

Back to top button
Close
Close