0_Македонија.ПорталОпштествоХроника

Поради неносење маска вчера се казнети 382 граѓани, 22 санкции за прекршување на полициски час

Во текот на изминатото деноноќие, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 382 прекршоци и се констатирани 22 прекршоци на полицискиот час, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Back to top button
Close
Close