0_Македонија.ПорталОпштество

Поради магла намалена видливоста кај превојот Стража

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по местимично влажни коловози. Намалена видливост поради појава на магла до 50 метри има на планинскиот превој Стража, информира вечерва Диспечерскиот центар  при ЈП „Македонијапат“.

Скопје, 1 февруари 2021 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по местимично влажни коловози. Намалена видливост поради појава на магла до 50 метри има на планинскиот превој Стража, информира вечерва Диспечерскиот центар  при ЈП „Македонијапат“.

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

ЈП „Македонијапат“ апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.лв/

фото: МИА архива

 

Back to top button
Close
Close