Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Поради Ковид-19 во Италија изгубени 400 илјади работни места

Италијанскиот институт за статистика (Истат) објави податоци за влијанието на пандемијата на Ковид-19 врз економската состојба во земјата, а како што пишува весникот „Ил Кориера дела сера“, многу податоци се „шокантни и алармантни“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close