Biznis.SlajderБизнисБизнис.Портал

Поради коронакризата банкротираа над 1.000 јапонски компании

Според резултатите од истражувањето на компаниите кои барањето за банкрот го поднеле од февруари 2020 година досега, во Јапонија најсилно е погоден секторот Угостителство, во кој досега банкротирале 159 компании, јавува јапонскиот јавен радиодифузер НХК.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close