Општински вестиСкопје

Поради дефект прекин на водоснабдувањето во дел од Влае

Поради уличен дефект на Ф-100 милиметри на улица „Франц Прешерн“ број 77 во скопската населба Влае, прекинато водоснабдување имаат корисниците на дел од ова улица и неколку краци, соопшти ЈП „Водовод и Канализација" - Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close