0_Македонија.ПорталОпштински вестиСкопје

Поради дефект на улицата „Индира Ганди“ без вода дел од Шуто Оризари

Поради дефект на водоводната мрежа на улицата „Индира Ганди“ бб, кај Затворот,  без вода од 10 часот се дел од жителите на неколку улици во тој дел. Од „Водовод и каналзиација“ информираат дека без вода ќе бидат улицата „Индира Ганди“, крак 3 и булеварот „Македонско - косовска бригада“, крак 10.

Скопје, 20 септември 2020 (МИА) – Поради дефект на водоводната мрежа на улицата „Индира Ганди“ бб, кај Затворот,  без вода од 10 часот се дел од жителите на неколку улици во тој дел.

Од „Водовод и канализација“ информираат дека без вода ќе бидат улицата „Индира Ганди“, крак 3 и булеварот „Македонско – косовска бригада“, крак 10.

Прекинот ќе трае се до санирање на дефектот. бак/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close