Svet.SlajderЕвропа

Поради Брегзит поголем дел од трговијата се одвива преку Северна Ирска

Голем број компании од Ирска и од Велика Британија почнаа да пренасочуваат стоки преку Северна Ирска со цел да ги избегнат бирократските процедури и доцнењето по Брегзит

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close