ЕвропаЕвропа.Портал

Поради бомбашки закани во Москва евакуирани околу 5.000 лица

Руските власти денеска евакуира околу 5.000 лица од 10 објекти во Москва, поради добиени закани преку електронска пошта дека во нив се поставени бомби.

Back to top button
Close
Close