0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Попов: Разговараме за практичен патоказ за имплементација на Договорот со Бугарија

Разговараме за практичен патоказ за имплементација на членовите од Договорот за добрососедство со Бугарија, изјави вечерва Зоран Попов, државен секретар од МНР, кој е дел од преговарачкиот тим  со соседна Бугарија. Нема никакви тајни преговори, рече Попов, нагласувајќи дека има континуирани преговори со бугарското МНР.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close