Дописници МКДНекатегоризираноСторија

Попот кој ги спасил Албанците и градот Дебар во 1918 година 

Поширокиот дебарски регион е надалеку познат по вековниот соживот и верска толеранција што како светост ги негуваат неговите жители и до ден денес.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close