0_Web_АктуелноБалканБалкан.Портал

Поплавите предизвикаа хаос во Романија, има загинати

Поројните дождови во изминатите 24 часа предизвикаа поплави на 36 локации во 15 романски области. Според последните информации, две лица загинале.

Back to top button
Close
Close