0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Поплави во Лондон, поради надојдената вода затворени осум метро станици

Пороен дожд и грмотевици го погодија Лондон и предизвикаа поплави во делови на главниот град на Велика Британија, поради што беа затворени осум метро станици, а две болници побараа од пациентите да не ги користат нивните ургентни центри

Back to top button
Close
Close