Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Поплави во грчкиот град Александрополи, спасени ученици и загинат пожарникар

Во невремето со обилен дожд што од синоќа го зафати регионот Еврос и предизвика поплави во градот Александруполи во североисточниот дел на Грција, денеска биле спасени деца од градинка, како и ученици од основно училиште, а загина еден пожарникар, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close