СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Поплави во Џакарта, евакуирани над илјада луѓе

Индонезискиот главен град Џакарта го зафатија поплави предизвикани од поројните дождови, а евакуирани се повеќе од илјада луѓе.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close