0_Македонија.ПорталДописници МКД

Попладнево во Велес и Велешко две сообраќајки

Попладнево на улица „Димитар Влахов“ во Велес во сообраќајка е повредено 21-годишно момче во директен судир на автомобил и мотор, потврди за МИА портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Велес, 13 мај 2021 (МИА) – Попладнево на улица „Димитар Влахов“ во Велес во сообраќајка е повредено 21-годишно момче во директен судир на автомобил и мотор, потврди за МИА портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Поради сериозноста на повредите, со возило на Итната помош повредениот бил транспортиран во Хируршкото одделение во Општа болница во Велес.

Пред еден час на патот Каратманово – Лозово се случила уште една сообраќајка од која во моментов екипа на Брза помош од Велес и пожарникари од ТППЕ Велес извлекуваат возило паднато во дол. Според првичните информации во несреќата нема жртви. ад/бк/

Back to top button
Close
Close