Дописници МКДОпштински вести

Попладнево вакцинирани 11, в петок уште 29 здравствени работници од Дебар

Денеска попладне првата доза вакцина против Ковид-19 ја примија 11 здравствени работници од Општата болница со проширена дејност во Дебар, кои се и најангажирани во лекувањето пациентите во ковид центарот, односно Инфективното одделение,

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close