0_Македонија.ПорталОпштество

Пониски водостоите на реките

Водостоите на речиси сите реки во земјава се пониски од просекот за мај и главно бележат благо зголемување или намалување во споредба со вчера, покажуваат резултатите од последните мерења направени од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close