0_Web_АктуелноSvet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Помпео во посета на Грција, денеска на средба со Дендиас во Солун, утре на Крит со Мицотакис

Американскиот државен секретар Мајк Помпео од денеска е во посета на Грција, во Солун ќе се сретне со министерот за надворешни работи Никос Дендиас, а утре на Крит со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close