Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Помпео во дводневна посета на Германија

Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска ја почна дводневната посета на Германија, при што е предвидено да се сретне со германски

Back to top button
Close
Close