Svet.SlajderСветСвет.Портал

Помпео: Уште шест кинески медиуми означени како странски мисии

Државниот секретар на САД, Мајк Помпео изјави дека Стејт департментот означил уште шест кинески медиуми како странски мисии и објасни дека овој потег има за цел „потиснување на комунистичката пропаганда“.

Back to top button
Close
Close