BallkanBallkan.PortalKorrespondentë BotëSvet.Slajder

Pompeo u largua nga Greqia, të dy palët të kënaqura nga përparimi në raportet greko-amerikane

Pasi dy netë ka qëndruar në shtëpinë familjare të Micotakisit në Hanja në Kretë, sekretari amerikann i Shtetit, Majk Pompeo në mëngjes u largua nga ishulli grek, ndërsa të dy palët janë kënaqura nga bisedat dhe përparimi në marrdhëniet greko-amerikane, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Back to top button
Close
Close