БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Помпео синоќа пристигна во куќата на Мицотакис на Крит, на протест во Солун запалено американското знаме

Помпео и неговата сопруга, синоќа, кусо пред 21 часот, пристигнаа на Крит, поконкретно во куќата на Мицотакис, каде што и престојуваат, а беа пречекани од грчкиот премиер и неговата сопруга, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close