BotëBotë.Portal

Pompeo: SHI paraqet rrezik edhe jashtë Irakut dhe Sirisë

Sekretari amerikan i Shtetit, Majk Pompeo u bëri thirrje vendeve-anëtare nga koalicioni që lufton kundër grupit "Shteti Islamik" t'i pranojnë xhihadistët e zënë peng dhe ta përforcojnë financimin që të ndihmojnë në rindërtimin e pjesëve nga Iraku dhe Siria.

Back to top button
Close
Close