BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Pompeo: SHBA-ja është për vazhdimin e Marrëveshjes START me Rusinë

Duke marrë parasysh faktin se Moska u pajtua për zvogëlimin e arsenalit bërthamor dhe kufizimin e armës strategjike bërthamore, Uashingtoni në parim u pajtua që ta vazhdojë Marrëveshjen START me Rusinë, deklaroi sekretari amerikan i Shtetit, Majk Pompeo.

Back to top button
Close
Close