BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Pompeo: SHBA edhe më tutje e udhëheq koalicionin kundër Shtetit Islamik

 Sekretari shtetëror amerikan Majk Pompeo  bën presion ndaj vendeve-anëtare evropiane të koalicionit global kundër Shtetit Islamik t'i kthejnë prapa dhe t'i procesojnë qytetarët e saj të robëruar në Irak dhe Siri si luftëtarë të SHI-së.

Back to top button
Close
Close