Дописници СветСвет

Помпео: Мултикултурализмот не е својствен за Америка

Во последниот ден од неговата функција, американскиот државен секретар Мајк Помпео изминативе часови твитна повеќе проштални соопштенија. Еден твит, сепак, се издвојуваше од останатите со пораката „мултикултурализмот не е својствен за Америка“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close