BotëBotë.PortalKorrespondentë BotëSvet.Slajder

Pompeo me kritika për Kinën për shkak të situatës në provincën, Sinxhijang

Sekretari amerikan i Shtetit, Majk Pompeo, në fjalimin para ligjdhënësve në shtetin federal Uiskonsin, mbrëmë paralajmëroi për ndikimin kinez ndaj politikës dhe zgjedhjeve në SHBA dhe e drejtoi gishtin drejt Pekinit për trajtimin e minoritetit mysliman në Kinë.

Back to top button
Close
Close