BallkanBallkan.PortalKorrespondentë Botë

Pompeo mbrëmë mbërriti në shtëpinë e Micotakisit në Kretë, në protestën në Selanik digjet flamuri amerikan

Në bazën ushtarake Suda në ishullin grek Kretë, sekretari amerikan i shtetit Majk Pompeo dhe kryeministri i Greqisë Kirjakos Micotakis sot do të mbajnë takim në të cilin do të bisedojnë për një sërë çështjesh lidhur me Mesdheun Lindor, sigurinë, mbrojtjen dhe të ngjashme.

Back to top button
Close
Close