СветСвет.Портал

Помпео и Мас го бранат НАТО по коментарите на Макрон

Американскиот државен секретар Мајк Помпео и германскиот министер за надворешни работи Хајко Мас денеска ја истакнуваа важноста на НАТО, истакнувајќи дека трансатлантската соработка е клучна за падот на Берлинскиот ѕид пред 30 години и оти и денес е релевантна.

Back to top button
Close
Close