0_Web_АктуелноSvet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

Помпео го поздрави договорот за мировни преговори меѓу официјален Кабул и талибанците 

Денешниот договор ги кодифицира правилата и процедурите преговарани од двете страни од почетокот. Постигната е политичка патна карта за преговори и договор за сопефатен прекин на огнот. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close