0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Помпео: Договорот од Преспа е чекор кон стабилност во регионот

Договорот од Преспа е чекор кон стабилност во регионот, рече американскиот државен секретар Мајк Попмпео за време на обраќањето во културниот центар „Ставрос Ниархос“ по средбите со неговите домаќини, jави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close