Svet.SlajderСвет

Помпео: Азербејџан и Ерменија да се вратат на преговорите

Американскиот државен секретар Мајк Помпео вчера на Твитер напиша дека за време на одделните средби со министрите за надворешни работи на Ерменија и Азербејџан, Зохраб Мнацаканиан и Чејхун Бајрам, разговарал за клучните чекори во конфликтот околу Нагорно Карабах.

Back to top button
Close
Close