Svet.SlajderСветСвет.Портал

Помош од Катар за Појасот Газа во износ од 360 милиони долари

Владата на Катар денеска соопшти дека годинава ќе обезбеди помош во износ од 360 милиони долари за Појасот Газа, со што повторно ќе почне програмата за деескалација на борбите меѓу Израел и движењето Хамас што е на власт на таа палестинска територија .

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close