Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Помилуваните каталонски сепаратисти излегоа од затвор

Каталонските сепаратистички политичари обвинети за обид за отцепување на Каталонија, кои беа помилувани од шпанскиот премиер Педро Санчез, денеска беа ослободени од затвор

Back to top button
Close
Close