0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Помалку новозаболени со Ковид-19, зголемен интерес за вакцинација

Бројот на новозаболени со Ковид-19 се намалува.  Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата, а кај граѓаните интересот за вакцинација секојдневно се зголемува. Вакцинацијата се спроведува согласно Националниот план за имунизација.

Back to top button
Close
Close