Дописници МКДОпштество

Полумаратон по повод Месецот на свесноста за пулмоналната хипертензија

Вклучувајќи се на разните манифестации низ светот, кои имаат за цел да го одбележат месецот ноември како Месец на свесноста за пулмоналната хипертензија, атлетичарите Валентина Узунова, Дарко Прошев и Мијалче Андоновски во гевгелиско истрчаа полумаратон со цел да се зголеми свеста за оваа изнемоштена болест.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close